středa 14. května 2014

Drážďany potřetí a stále jako poprvé


Tak jo, po dlouhém plánování jsme fakt vyrazili. 
Počet mých návštěv Drážďan: 2.
Počet návštěv Drážďan Matfyzáka: 0

Takže to bylo všechno na mě - naplánovat kam půjdem, kam nepůjdem, kde budeme bydlet. Teda, ne že by mi nepomáhal, to ne. Ono jako by nebylo toho moc potřeba plánovat, vždyť je to kousíček. Z Prahy jenom 2 hodiny, to je blíž, než do Orlové. Pokaždé když jsem tam byla, tak jsem jenom prolítla památky a šup na nákupy. No tak teď jsme naopak prošmejdili všechny památky a na nákupy samozřejmě taky došlo, ale nebyla to hlavní náplň.

Jeli jsme se Student Agency, což je fajn - pokud to koupíte hodně dopředu, stojí jedna cesta okolo 300 korun. A ještě dostanete kafe a podíváte se cestou na film (já koukala na Yes Mana :D)

A bylo tam krásně. Vyšlo nám i počasí a prostě všechno. Neopomenuli jsme ani naše tradice - pokaždé, když jsme na dovolené, tak si musíme koupit přívěsek na klíče a omylem vlézt na nějakou náboženskou akci. V Drážďanech nám navíc pták ukrad z okna snídani, ale na recepci nám jí zachránili. Němci jsou hodní. 


Jídlo. Velká část našeho výletu a věc, na kterou se Matfyzák těšil nejvíc. Mexická kuchyně sice není typicky německá, ale bylo to moc dobrý. Restaurace, která se jmenuje Schnitzel Garten nemůže být špatná! A prodavač kebabu, který si o mně myslel, že jsem němka a mám s sebou kamaráda z Prahy. A zmrzlina na PragerStasse. Mňam.


No ale hlavní byly ty panoramata. 
Udělali jsme si dokonce i menší výlet za hranice Drážďan - do Moritzburgu (jo, to je ten zámek, kde se natáčela Popelka). Já, jakožto úchyl na plánování, jsem si na internetu našla číslo autobusu, odkud to jede, pětkrát to překontrolovala, zjistila, jakou máme mít jízdenku (Drážďany + pásmo 52, Famillientageskarte pro 2 osoby, kdyby to někoho zajímalo). Přemejšlela nad náhradním plánem, kdyby autobus nepřijel/jel odjinud atd. Dokonce jsem se ptala i pána na informacích. I na zastávce v jízdním řádu to viselo. Autobus ale prostě nepřijel. Přijel ale jiný, který měl jet taky do Moritzburgu. Tak jsme na stoupili. V půlce cesty jsme ale zpanikařili (no, dobře, já zpanikařila) a chtěli jsem vystoupit. Následně nám půlka autobusu radila, že můžeme jet i tim, že to sice nestaví přímo u hradu, ale že to dojdeme. Němci jsou fakt fajn. 


No a nákupy, to je kapitola jenom maličká. V drogerii mě zaujala kosmetika Rival de Loop - je to hodně levný a barevný :D. A tohle je jejich supersladká limitka:


A naše celkové nákupy (moje je ta levá část, kde je víc kosmetiky)


A moje dva nejoblíbenější úlovky: cupcake tvářenka (mimochodem pigmentovaná jak blázen) a mangový Blistex


No a již zmiňovaný přívěšek (společně se suvenýrem z Londýna)


4 komentářů:

kubajda řekl(a)...

zajímalo by mě, jestli se do Drážďan někdy podívám já :D přecejen mám blíž tu Orlovou :D ale vypadá to, že by mohl klapnout výlet (tak trochu služební cesta) do Bratislavy, kde jsem ještě taky nebyla, tak na to se těším :)

Suzie řekl(a)...

kubajda:máš plus za to, že víš, kde je Orlová! :D v Bratislavě jsem byla, ale už hrozně, hrozně dávno a celou dobu nám tam pršelo :D tak snad tobě vyjde počasí lépe :)

kubajda řekl(a)...

tak v Ostravě to snad ví každý :D
přítel si vždycky stěžuje, že pokaždé, když spolu vyrazíme do Čech, tak je hnusně a prší...a možná má pravdu :D

Suzie řekl(a)...

kubajha:to mi mohlo dojít, že bydlíš tam někde :D tady v Praze to nezná nikdo :). No já zas pokaždý když přijedu tam k vám na východ, tak sněží (jako třeba loni o Velikonocích :D)