čtvrtek 29. srpna 2013

Tak a zase jsem nebyla na blogu měsíc. A ani mi to nepřijde, protože to byl fakt hektickej měsíc. Ostatně jako celý prázdniny - připadá mi, že pořád jenom balim, vybaluju a opět balim :D. Vyzkoušim všechny dopravní prostředky (počítá se i plavba parníkem v Londýně, žejo?). A nechápu, jak mi někdy mohli stačit 2 měsíce prázdnin, vždyť to už skoro končí a já mám pořád před sebou ještě ten největší plán - tejdenní výlet do Londýna.
Naposled jsem se s váma rozloučila těsně předtím, než jsem odjela na vodu. Psala jsem Jižní Čechy, ale nakonec se jelo na Šumavu v Lipnu. V kempu přímo u Lipna jsme strávili 2 noci a řeknu vám, nic hezčího jsem asi v Česku neviděla. Skvěle se tam koupalo. Ono to bylo celý skvělý, začlo to už vtipnou cestou tam, kdy jsme si s kamarádkou přesedali v autě za jízdy. Pak se to auto teda trochu rozbilo, no. Ale celkově byla sranda, zpívání u kytar, koupání a tak.. Ani se mi nechtělo domů. Kvůli práci jsem musela odjíždět dřív než ostatní. Ale cesta zpátky byla skvělá, ještě že Student Agency jezdí z Krumlova. Málem jsem ten autobus teda nestihla, protože jsem ještě sháněla poštu. Potřebovala jsem totiž poslat pohled do Orlový :).
Jen co jsem přijela, odkroutila jsem si pár dnů v práci a už jsem zase vyrážela do Slezska. To byla cesta za trest, v Regiojetu nefungovalo snad nic - klimatizace, záchod ani obsluha. Navíc to mělo zpoždění, tak jsem měla v Ostravě fakt jenom chviličku na přestup. A zvládla jsem to, bo jsem holka šikovná.
Následující dny v Orlový neměli chybu. Jeli jsme se vykoupat na koupaliště, byli jsme na večeři v pizzerii a taky na číně. A na naprosto výbornym Kebabu, kterej ani v Praze nemáme! Taky jsme udělali grilovací párty u D. na zahradě. A teda byla to docela challenge, protože jsme do posledního dne nevěděli, kolik nás bude. A navíc jsme ještě pekli cookies a muffiny. A chtěla jsem udělat speciální dressing do hamburgerů, ale v Orlový je nemožný sehnat dijonskou hořčici (a taky housky na hamburgery :D. příště je povezu z Prahy). Ale nakonec párty slušná, jídla dost. Někdy další den jsme šli na drink do baru. To ale byla chyba - objednala jsem si piňa coladu, ve který byl nastrouhanej kokos a naopak tam chyběl led (co člověk ocení, když je asi 30 stupňů). To nejlepší co jsme ale navštívili bylo muzeum ve Vítkovicích. Už jenom to prostředí vysokejch pecí bylo neuvěřitelně boží. No a ta výstava? Tam bylo prostě VŠECHNO. Něco o oceli a podobně (což se mi moc hodí na zářijovou zkoušku z Materiálů, ach jo), obří šuplera a tak. No a pak vláčky, ponorka a i taková místnost kde byli starý počítače a mobily. Což ocenil hlavně D. a největší sranda byla, že jeho mobil je starší než vystavený exponáty:D. Celkově jsou Vítkovice fakt boží, už se těšim, až tam zas někam půjdem :). No a když jsme už byli v Ostravě, tak jsme se byli podivat i v Nový Karolině, ale teda nic moc. A na Stodolní! Bylo to skvělý, jenže druhej den jsme už nasedali na Pendolino a jeli do Prahy.
V Praze jsem oslavila svůj svátek s rodinou (za přítomnosti policie, haha :D) a hned na to jsme se vydali na největší každoroční akci - tejden v Neumětelích. M. jednou prohlásil, že to je ,,vesnice kam každý rok jezdíme abysme si užívali života". No a letos už posedmý! Vtipná byla už cesta tam, kde jsme místo ,,kalíme" řikali ,,fáráme" a dělali si srandu z oranžový ,,sestry" D. :D. No nebudu popisovat celej tejden, ale překvapivě jsme ani tolik nechlastali (oproti jiným rokům :D) a zaměřili se spíš na vaření. Ale párty byla, klasicky se šlo v noci na hřbitov a na dětský hřiště, hráli se Aktivity (na chřipkovou epidemii asi nikdy nezapomenu :D a taky vysokou pec), já hrála Minion Rush a D. programoval :D. To bylo super. Nebo jak jsem si pučila jeho mobil s C. a smáli se kontaktům jako ,,operátor čůrák" nebo ,,Análie pyča" :D:D . A taky jsme se jeli koupat (a já tradičně jela v kufru auta). M. si jeden den odskočil na svatbu a taky jsme si ochočili kotě, který s náma (respektive s M. ) odjelo do Prahy. Celej tejden byl v duchu DIY - vyrobili jsme houpačku a dva kočičí záchody a hořčici. Nakonec se tam poslední den všichni spolu hádali a bylo nám krásně.
V Praze jsme se ještě s D. stavili v Aquapalace, kde mě to moc nebere (proč asi :D), ale D. byl naprosto nadšenej z tobogánů a vlastně všeho :D. A včera byl u mě a dneska ráno zase odjel. Jenže! Už za necelej tejden odlítáme do Anglie. Panebože, já se tak neskutečně těšim a zároveň bojim :D. Ale nakoupim tam úplně hrozně moc věcí :).
Tak doufám, že se máte aspoň z půlky tak skvěle, jako já!

0 komentářů: