sobota 20. července 2013

Pryč z Prahy podruhé - Slezsko + make-up na cesty

Tak se opět hlásím ze svých prázdninových cest. Nevím, kdy článek zveřejním (nemůžu do počítače dostat fotky a nechci se hrabat v nastavení bluetooth, protože D. by mě za to jako správný ajťák zabil), nicméně ted je sobota ráno. Přijela jsem ve čtvrtek (takže jsem za dva dny ujela něco okolo 600 km). A zatímco do středy jsem byla hned u Německejch hranic, teď jsem kousíček od Polska. Akorát tu nemaj barevnej alkohol jako v Německu :(. Ale i tak je to tu boží. Ve čtvrtek jsme byli na večeři a na procházce a včera celej den na koupališti v Havířově. No a samozřejmě jsem si spálila záda:(. Dneska jdeme na slavnosti piva a ještě než odjedu tak musíme stihnout Ostravu a spoustu dalších věcí (jako třeba jít nakoupit v Orlový do Lidlu :D). No, to jsou asi novinky. Jo, ještě jedna - jsem zrzavá. Ale ne taková ta alá nahnilá mrkev. To je tak, když si bez rozmyslu na hlavu plácnete odbavovač :D. Ale to neva, já s tim ještě něco vymyslim. D. se to moc líbí a řiká mi, že jsem jeho veverka zrzečka :D. (to mi připomíná, že tady je jedna zastávka, která se jmenuje Veverka :D).
A co jsem si brala s sebou za make-up? Tenhle příspěvek jsem z minulé cesty nepsala, protože jsem jela autem a tak jsem do tašky bez rozmyslu naházela všechno, co mi přišlo pod ruku. Teď mě ale čekala pětihodinová cesta s přestupem na autobus v Ostravě, tak jsem musela balit jen to nejnutnější.
Základem byla termální voda, která byla v Elle nebo někde. Jela jsem Regiojetem a četla jsem dost stížností na jejich klimatizaci. Tak jsem se připravovala na peklo, ale klimatizace naštěstí fungovala.


Co se týče štětců, na make-up a tvářenku jsem brala Real Techniques. Na oči směs univerzálních plochých štětců (Sigma, NYX, Ubu) a jeden blending. Na pudr mám cestovní od YR, který není na fotce, ale můžete si o něm přečíst tadyDekorativní kosmetika je tradičně nejvíc zastoupená. Vezmu to zleva:.
Inglot - paletka freedom system, to je taková klasika se kterou cestuju. Všechno v jednom - pudr,tvářenka,stíny. Normálně tam mám jeden hnědý a jeden světlý, ale teď jsem tam dala dva barevné, protože nude tu mám Undressed :)

Holika Holika - bb cream, něco co mi nesmí chybět. Má vysoké spf a jelikož jsem malinko opálená (překlad:mám barvu jako normální člověk a nejsem bílá jako omítka) tak mi odstín maximálně sedne.

Essence - eye shadow base, nepotřebná věc:D. Ale už jí chci sakra dopoužívat!

Rimmel - Apocalips lip lacquer. Šíleně jsem se na něj těšila, koupila si ho...a nepoužívala. Až teď nedávno jsem ho znovu objevila a je super.

MUA - Undressed, klasika, moje nejoblíbenější paletka. V Orlový se mnou byla snad pokaždý. Ideální a přirozený vzhled (nebo emo líčení kamarádek).

Manhattan - tekuté linky. Údajně voděodolné - no, včera se mi smyly, ale první vykoupání jakžtakž vydržely. Přestože mám radši gelové linky v kalíšku, na cestování jsou rozhodně praktičtější tyhle.

Maybelline - Colosal volume řasenka. Moje momentálně nejpoužívanější. A je voděodolná!

Famous - Shimmer Brick je to nejlepší na tvář, co mám. Bronzery k létu patřej a tohle vypadá prostě božsky a neskutečně dlouho to vydrží.

Oriflame - lest na rty. Průhledný lesk, který jentak hodíte na rty i bez zrcadla :)V péči o pleť nejsem náročná - cestovní micelárka od Biodermy odlíčí všechno. A matující krém od Balea má pro mě super konzistenci, že ho můžu použít i jako denní i jako noční.

0 komentářů: