úterý 25. června 2013

Kosmetické propadáky aneb to nejhorší z nejhoršího

 Jako jo, mohla bych se učit na zejtřejší zkoušku, ale... Nějak to nejde. Jdu na třetí pokus (tyjo, to se mi ještě nikdy nestalo), ale jsem podezřele v klidu. Včera jsem byla na Pub crawl, sice jsem nemohla pít (jsem pořád nemocná), ale byla to děsná sranda. V pátek mě čeká další párty, tak se těšim. Myslim, že se konečně trochu odvážu a dám si možná i jedno víno!
No,  ale teď teda k článku. Měla jsem ho nafocený a připravený už fakt dlouho, ale nějak jsem se k jeho napsání nemohla dostat. A teď na to přišla vhodná doba. Nevim teda proč (asi že mám pocit, že zejtra u tý zkoušky propadnu), ale tak budiž.

ELF - cream eyelinerJo, tak tohle jsou fakt ty nejhorší linky. Přestože nejsou zas tak úplně nejlevnější (stáli asi stovku), tak je to fakt hrůza. První tak měsíc docela šly, sice se trochu obtiskávaly na víčko, ale tak budiž... No, jenže potom. Šíleně rychle vyschly, takže se s nima špatně pracovalo (na druhý fotce je i vidět jak praskly). Tohle už fakt ne.

Bourjois - kabuki štětec


Roztomilej prcek, kterýho jsem přihodila k jedný objednávce NYX. Vypadal tak krásně roztomile... No ale to je tak všechno. Je vážně hrozně maličkej, takže se špatně drží a navíc štětiny má strašně hrubý, že se moc použít nedá.

Oriflame - linky ve fixe


Další linková hrůza, tentokrát od Oriflame. Za podobnou cenu jako ty ELF  - nějak okolo stovky. Tohle že je černá?! Taková šedá a ještě ani to ne. Kreslily fakt hodně špatně, vynechávaly. No a nejvíc mě dostalo, když jsem se s nima nalíčila, vyšla ven a po cca dvou hodinách koukám a linka prostě NIKDE. Kdyby se aspoň rozmazala nebo tak... ne, ona prostě zmizela. No a když jsem psala recenzi na stránky Oriflame tak se na mě kosmetický poradkyně slítli jak slepice na flus, že přece nemůžu linku používat na stíny! No, tak to by mě zajímalo, jestli si mám linku namalovat na zápěstí, aby byla vážně černá jak má.


ELF - studio paletka korektorů


Nechci moc rejpat do ELFu, ale mám pocit, že základní funkcí korektoru by mělo být krytí. A to se tady jaksi nekoná. To, že korektor je tak tuhý, že nejde vydloubnout ani prstem (na štětec jsem neměla odvahu ani pomyslet) je jenom malá třešnička na dortu. Možná je to tak schválně, abyste si ho vůbec nemohli dát na obličej a ušetřili si to naštvání.

 ELF - multifunkční líčidlo

No, vypadá to, že jsem zaujatá proti ELFu, ale tohle by vážně měli dát někam do muzea a vybírat na to vstupný. Nejprve popis, jak to vypadá... Pokud zmáčknete tubu, nejdřív na vás vyteče asi litr vody se třpytkama. Pak konečně dostanete nějaký produkt, který opravdu nechutně chemicky smrdí a který by se dal při dobré vůli použít jako rozjasňovač. Toť k multifunkčnosti. Na rtech je to tak nepříjemný, že se to nedá. Jako oční stíny? No, look alá diskokoule není můj oblíbený a navíc pochybuju, že by to tam vydrželo. Pokud chcete důkaz místo slibů (fotku), tak klikněte na TENTO článek. 


Rimmel - fixa na rty


Fixy na rty miluju, Rimmel taky a tak jsem jednou sáhla do regálu pro fixu 1000 kisses. Na prvních pár použití byla fajn, vydržela a všechno (sice trochu vysušovala, ale to je u fixy logický). problém byl ten, že hrozně rychle vyschla... Fixu od NYC mám dýl a furt maluje, tohle už ne. Essence - rtěnky


Mám dvě a tomu se nedá řikat rtěnka ani v těch nejdivočejších snech. Rtěnka má bejt podle mě pigmentovaná - to rtěnky Essence vůbec nesplňují, jsou pigmentované jako balzám. No, jenže jako balzám vůbec nehydratují...Navíc obsahují opravdu obří třpytky, který ten laciný vzhled ještě podtrhují.


ELF - studio pigment


Ach jo, jsem hrozně naivní. Když jsem si kupovala PIGMENT, tak jsem si myslela, že bude PIGMENTOVANÝ... ne, kdepak, on i nejlevnější stín z drogerie snad barví víc než tohle....


Oriflame - lesk na rty


Lesk jsem koupila v nějakym výprodeji za pár korun. Balení klasika, barva hezká světle růžová..... jedinej problém, že ten lesk naprosto odporně smrdí. Něco jako stará guma nebo tak...


Tak, tohle byli moje propadáky. Asi se může zdát, že jsem zaujatá proti ELFu a máte pravdu - vyzkoušela jsem toho od nich víc, než co je tady v tom článku a všechno bylo špatné. Fakt jsem nezažila značku, od které bych neznala jediný dobrý výrobek... Essence taky dopadla špatně, ale u Essence nedám dopustit na jejich laky na nehty a celkově potřeby pro manikůru, taky mám ráda jejich linky a některé stíny nejsou špatné. Celkově se asi může zdát, že pohrdám levnou kosmetikou, ale levnou kosmetiku mám ráda (třebaa MUA, nebo Essence). I když neplatí rovnice drahé=kvalitní, je přece jenom těžší mezi těmi úplně nejlevnějšími značkami najít opravdu kvalitní výrobek... Plánuju ještě udělat opačný článek, a to na věci, na které nedám dopustit, a tam se určitě objeví i něco od značek, které se objevily v tomto článku. 3 komentářů:

An. řekl(a)...

Jó, tak krémové linky od elfu ve dvou barevných exemplářích jsem zrovna dneska vyhazovala - seschly v naprosto kompaktní váleček, který nejen, že nemaloval, ale navíc vypadával z krabičky... :D
U elfu se přimlouvám jen za štětce z řady studio a za sadu na obočí, jinak se mi ty věc většinou moc nelíbí už od pohledu. :)
Ostatní věci jsem nezkoušela, ale linka, která se nesmí používat na stíny, je vtipná. Asi se má použít na papír.

Suzie řekl(a)...

An:přesně tak, taky mi totálně seschly :D Já mám jeden štětec na oči a ten mi přijde fajn, ale třeba Stippling mi nevyhovuje (je na můj vkus hodně řídkej). na sadu obočí jsem koukala, ale mám dvě a to mi stačí :D. Plus se mi líbí to konturovací duo, ale nechce se mi objednávat jednu věc... kdyby měli osobní odběr, tak bych to využila, ale takhle nechci platit poštovný

Martina Langmaierová řekl(a)...

já mám ten fix od Oriflame maluju si linku na stíny je černočerná a nemizí,tak nevím