úterý 19. června 2012

Kosmetika z Německa - P2

Kdo si pamatuje můj článek o nákupech v Drážďanech určitě ví o čem mluvím. Kosmetika P2 je privátní značkou DM Drogerie. Něco jako S-he, ale... je to jako nebe a dudy. Zatímco S-he láká na hnusné hranaté plastové obaly a nabízí maximálně lak na nehty a lesk na rty, P2 je podle mě kosmetika, která by obstála i v konkurenci dražších značek. Podle obalů je vidět, že se jedná o levnější kosmetiku, avšak působí o hodně lepším dojmem než S-he. Navíc sortiment je hodně široký, objevují se zde dokonce báze pod make-up, pod oční stíny atd, tedy produkty, které běžně levné značky moc nemívají. A cena je opravdu velmi nízká. Já jsem si koupila tyto 3 produkty : 
peeling na rty v tyčince, krémové oční stíny a rtěnku a lesk v jednom.  Stíny stály 2.75 Euro, peeling 2.95 Euro a lesko-rtěnka 4.65 Euro.


nejdříve bych se věnovala peelingu


Má houbičku a produkt vytlačíte otočením. Houbička je krásně měkká a příjemná na rty :D. Než peeling bych to spíš přirovnala k lesku nebo k něčemu takovému. Nádherně to voní po pomerančích. Svojí peelingovou funkci to ale moc neplní... Když si to nanesu na rty tak ano, jsou v tom cítit nějaké částečky, ale peeling (jako známe třeba z Lushe) to není. Hydratuje ale dobře.Další produkt je z limitované kolekce Viva Argentina a hrozně se mi líbí jeho nápaditý obal :).


A ještě víc se mi líbí po ,,rozložení" :D. Z jedné strany rtěnka a z druhé lesk. Připadá mi to naprosto super na cesty. 


Rtěnka je matná a lesk obsahuje malé třpytky. Co se týče pigmentace, tak ta určitě není nijak závratně vysoká. Ani s výdrží to není růžové - nesmyje se hned, ale nevydrží tolik. Nicméně produkt se mi tak líbí díky tomu roztomilému obalu, že jsem to schopná odpustit :).
Posledním výrobkem jsou krémové oční stíny Super Stay. Já jsem si je koupila v odstínu 010 Sandy Beach. 


Chtěla jsem nějaké normální přirozené stíny, které bych mohla nosit samotnatně. Volba padla na tyto. Bohužel ale světlo v drogerii zkresluje, takže mi v obchodě přišly více ,,pískovatější" a na denním světle jsou dost do stříbrna... 
Pigmentace je skvělá. I výdrž bych hodnotila kladně. Není to teda žádný zázrak, ale pořád je docela dobrá. Trochu mi vadí konzistence, nabírám je štětcem (prstem to stejně kvůli hlubokému balení není možné) a nabírají se docela špatně... Jinak je mám ale  ráda, nosím je v těhle horkých dnech když se mi nechce malovat se nějak složitě. 
7 komentářů:

Maakladaka řekl(a)...

Ahoj,

Na dovolenu jedeme do Rakouska. Podívám se tam jestli také mají to v DM. A co se týká S-he to máš pravdu… Poslední dobou koupila jsem lak a je to katastrofa!!! Vydržel cca 2 dni max. Never ever!!

Suzie řekl(a)...

Maakladaka:Já od S-he nikdy nic neměla, kamarádka má linky a ty jsou prý fajn... mě odrazují už jenom ty odporné obaly. Vlastně mám doma jedny trojstíny, ale ty jsou dost staré, takže mají normální obal. Jinak v Rakousku P2 bohužel neseženeš :/. DM mi napsalo, že Rakouská a Česká DM je v podstatě to samé (takže tam platí i kartička z českého DM) a německá je oddělená, takže mají jiný sortiment...

Maakladaka řekl(a)...

Ach joo… dík za info. Tak jestli někdy budu v Německu… No a v Rakousku mají BIPU anebo něco takového.. Taký růžový obchod :) Viděla jsem to poprvé minuly rok, měli to také v Chorvatsku. Mají tam hezké „bipové“ věci. A do Německa bych chtěla na nakup oblečeni, kolem toho slevového období. Obavám se jenom že pokud to řeknu doma nahlas tak uslyším, že už ve skříni není místo, ble ble ble… :)

Skodulka řekl(a)...

Ty stíny vypadají fakt dobře...! Nějaký takový přirozený stín taky pořád bezúspěšně hledám.. :-/

Anonymní řekl(a)...

v Rakousku to stojí za houby co se týče drogerií /ale i oblečení/, navíc neberou Visa karty???!!!!! Nechápu. She mam stíny a jsou fajn, obaly se mi taky nelíbí.

Mila de Illusoire řekl(a)...

Ta Viva Argentin má opravdu super obal! Moc se mi líbí:-)

Ceady řekl(a)...

pěkná recenze
asi bych si měla zajet do Německa, protože to vypadá skvěle