čtvrtek 24. listopadu 2011

druhý ELF

Tak dneska mi přišla druhá objednávka z ELFu. Trochu úmorný, čekat 40 minut na poště plný důchodců, uřvanejch harantů a dospělejch lidí, co na haranty nadávali. Pak jsem se dostala k okýnku a tam moc milej (a celkem pohlednej) pán, zároveň jsem i odesílala dopis, tak mi poradil tu nejlevnější možnost a já pak pelášila domů s balíčkem. Objednala jsem si Studio šampon na štětce, paletku korektorů, pigmenty a smudge brush.

Všechno jsem už samozřejmě otevřela a lehce testla. Ale na recenzi je to málo, chci to nejdřív pořádně ozkoušet, než o tom napíšu recenzi. Ale aby to bylo jenom ,,přišla jsem z pošty-nekvalitní fotka výrobků-všechno je super a vyzkoušim to" napadlo mě napsat takový lehký zamyšlení nad ELFem.
Jsou na něj protichůdné názory - pro některé kvalitní značka za dobrou cenu, pro někoho předražený šunt na úrovni drogerie. Za mě? Kdoví. Vyzkoušela jsem zatim moc málo výrobků. Všechny byly ze Studio řady a jsem s nimi moc spokojená. Essential mi přijde až s dalším balíčkem. Nicméně, kosmetiku ELF bych nazvala kosmetikou náhody - výrobek je třeba dobrý, ale až moc velké číslo slečen dostane vadný kus. Mně se to tedy naštěstí ještě nestalo, ale facebookové stránky jsou plné takových fotek. Někdo taky namítá, že výrobky sice jsou levné, ale že jejich množství je miniaturní. To sice ano, ale spousta věcí je i po přepočítání na ,,normální" balení pořád levnější. A mně osobně třeba vyhovuje koupit si balení v menší gramáži, když to nevyhovuje, je snadnější spotřebovat.
Já vím,že tenhle článek je možná neaktuální, protože mánie kolem ELFu pominula. Jenže já byla vždycky o krok dozadu a je mi to jedno. Čím to? Zhoršující se kvalita? Spíš bych to tipla na nedostupnost zboží v českém eshopu. Neustále vyprodáno, měsíc čekání na naskladnění. A zákaz objednávání z UK. Mně byla také málem stornována objednávka a to jenom z toho důvodu, že jsem se zeptala na jednu chystanou akci. Nakonec ale vše dobře dopadlo, objednávku mám, ale nepřipadá mi to jako správný přístup k zákazníkům. Na druhou stranu, ,,náš" eshop má spoustu akcí (teď momentálně byly dvě akce s poštovným nad 300kč zdarma) a jeho pracovníci snad nikdy nespí, protože podklady k platbě mi přichází zpravidla v noci okolo jedné.
Tak, to bylo moje zamyšlení nad ELFem. Neberte to nijak vážně, nudim se a přemejšlim o blbostech. Každopádně těšim se, až všechno prozkoušim v ,,běžném" provozu a napíšu recenzi. A tohle se do 10x dno nepočítá, protože jsem to měla objednaný už předtim! :D

4 komentářů:

trb řekl(a)...

pěkné zamyšlení. miniaturní množství mi nevadí, alespoň je to rychle spotřebované. vadí mi ale ta kolísavá kvalita, opravdu to záleží kus od kusu. má ráda i některé věci z essential, sutido je taky dobré. trošku mi vadí, že všechny pudrové věci jsou maximálně uprášené. levné balení by mi nevadilo, kdyby fungovalo, což dost často nefunguje. a vadí mi neustálá prázdnota českého e-shopu, prostě asi jsem už stará se jednou za měsíc přetahovat o to, co chci... no a proto jsem v českém obchodě ještě nenakoupila.

Suzie řekl(a)...

trb:já právě přišla na ELF až v době, kdy bylo objednávání z UK zakázané... takže jsem čekala na naskladnění, testla pár výrobků co mi vyhovovaly a teď čekala na další... Ale co tak koukám, je už většinou na skladě dost kusů, tak můžeš bez obav objednávat:).
Já mám zatím zkušenosti pouze s řadou Studio, Essential by mi mělo dojít v pondělí, tak jsem na to zvědavá. Ale dlouho jsem váhala, zda objednat. Jsem možná divná, ale u mě hodně záleží na obalech-a to je u Studio řady naprostá nádhera!

Cherry řekl(a)...

Mě elf mánie absolutně nepostihla a ani nepostihne? Koukala jsem na jejich webovky, ale už se mi mockrát stalo, že jsem koupila levnou věc, nebyla jsem s ní spokojená a stejně si musela koupit tu dražší :( (nemyslím jen kosmetiku), na druhou stranu je to fakt relativně levné a ty velmi kladné komentáře tam, mě opravdu lákají něco vyzkoušet...Uvidíme do budoucna :)...Nesnáším, když otevřu blog a tam je 30 článků a 29 z nich se týká věcí od elf. Ale na tvé recenze se těším. Obzvláště na ten šampon na štětce, jestli se má nějaké výhody oproti obyčejnému šamponu na vlasy, který na štětce používám já :)

Suzie řekl(a)...

Cherry:jak říkám (píšu), i já dlouho vzdorovala mánii ELF, ale nakonec jsem se rozhodla to vyzkoušet. Jinak šampon sem zkoušelam hned včera a rozdíl nevidím...snad jen. že ten od ELF má být desinfekční, ale to nepoznám:). A je bez vůně.